•  

Behavior Driven Development, czyli Agile 2.0

A session at JDD 2012

Thursday 25th October, 2012

10:00am to 10:50am (WMT)

Podczas prezentacji dowiesz się jak opierając swój proces wytwarzania oprogramowania na Behavior Driven Development można zarówno polepszyć jakość swojego kodu jak i lepiej porozumieć się z klientem w celu dostarczenia (i ciągłego dostarczania) oprogramowania z którego użytkownicy chcą korzystać.

Pierwsza wersja BDD została stworzona jako wariacja na temat Test Driven Development, ale z czasem wyewoluowała do pełnoprawnej „lekkiej” metodyki wytwarzania oprogramowania (aktualna – trzecia wersja BDD). Poza TDD, Behavior Driven Development czerpie również dobre praktyki z Domain Driven Design oraz Scrum, stawiając przy tym szczególny nacisk na komunikację wszystkich uczestników projektu (łącznie z klientem). W znalezienu wspólnego języka (podobnie jak w przypadku Scrum) ma pomóc używanie User Story. Historyjki z jednej strony są zrozumiałe dla wszystkich uczestników projektów (jako że są napisane językiem naturalnym), z drugiej pozwalają uchwycić słownictwo klienta i zrozumieć jego domenę, a z trzeciej – są pełnoprawnymi testami, pisanymi przez programistów i uruchamianymi automatycznie przy każdym procesie budowania aplikacji. Priorytetem w BDD jest zapewnienie, nie tylko tego, że implementowane funkcjonalności działają poprawnie, ale są zgodne z tym, czego na prawdę klient oczekiwał.

Demonstracja będzie oparta na aplikacji webowej napisaną z użyciem Java EE, Spring Framework oraz Maven2, wykorzystującą klasyczną architekturę warstwową. Pokazane scenariusze BDD będą zaimplementowane z pomocą narzędzi JBehave i Selenium, ale nie zabraknie też przykładów jak inne rodzaje testów (min. jednostkowe i integracyjne) uzupełniają się z BDD tworząc spójną strategię testowania.

About the speaker

This person is speaking at this event.
Rafał Jamróz

Sign in to add slides, notes or videos to this session

JDD 2012

Poland Poland, Krakow

25th26th October 2012

Tell your friends!

When

Time 10:00am10:50am WMT

Date Thu 25th October 2012

Where

Hotel Galaxy

Short URL

lanyrd.com/szgbt

Official session page

12.jdd.org.pl/…schedule

View the schedule

Share

See something wrong?

Report an issue with this session